JAK SE PROTÁHNOUT A ZACVIČIT SI U POLOHOVATELNÝCH STOLŮ LIFTOR

Trávíte velikou času u PC a kancelářského stolu? Pak si společně s Pavlou Maříkovou ukážeme, jak se můžete jednoduše protáhnout nebo si během pauzy i zacvičit.

CELÉ VIDEO ROZKLIKNETE ZDE

 

Jak rozhýbat rodiče i děti? Inspirace na zábavné cvičení na doma i na zahradu

Po dlouhé době, co děti trávily většinu času převážně doma u PC a tabletů jsou prázdniny ideální čas, jak je zvednout ze židle. 

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 

Pět vysocekomplexních cviků na procvičení celého těla se židlí

Plavková sezóna ještě neskončila, tak ji nepropášni a zační klidně doma se židlí.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 

Pět vysocekomplexních cviků na procvičení celého těla

Potřebuješ ve svém životě pohyb, ale nemáš mnoho času? Pak tu pro tebe mám výběr pár cviků, kterými zaručeně protáhneš celé tělo.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 

Pět velmi efektivních cviků na střed těla

Střed těla neboli core je základ správného držení těla! Zde je 5 cviků, které ti ukáží jak cvičit chytře a efektivně.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 

Děti potřebují rozhýbat

O tom, že děti tráví čím dál více času u TV a počítače není pochyb. Mrkni s námi na pár cviků, které děti snadno rozhýbají.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

Jak se udržet ve formě v době karantény

Fitnesscentra jsou zavřená a lidé dychtící pos sportu už vymýšlejí všemožné způsoby, jak nevyjít z formy.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

Využijte letního počasí a zacvičte si venku

Toužite zhubnout nějaké to kilo, dostat se do formy, ale neradi chodíte do fitnesscenter nebo posiloven? Pak využijte letního počasí na maximum a zacvičte si několik letních cviků v parku třeba na lavičce! 

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

Jak co nejefektivněji získat zpět svůdný pas a pevné bříško

Zbavit se tuku v oblasti břicha patří mězi nejčastější přání všech po Vánocích. 

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

Jak chránit svá záda při uklízení, žehlení, mytí nádobí či sledování televize

Trápí vás neustálé bolesti zad? Jednou z příčin mohou být nesprávné pohyby při domácích činnostech. 

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

Cviky, které vás rozehřejí na začátku každého cvičení a podpoří spalování 

Bez rozehřátí nemá trénink smysl začínat. Tady je malá ukázka, co je vhodné zapojit na začátek tréninku.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 

 

 

Cviky na nohy, které pomůžou za vytouženou postavou

Stehna a zadek patří u žen k neproblémovějším partiím. My si ale ukážeme, že nám to problém nedělá.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 

 

 

 

Vysoce efektivní cviky pro sexy ploché břicho

K dokonalé postavě patří nejen pevná prsa a zadek, ale i ploché břícho

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 

 

 

 

Cviky, se kterými skvěle nastartujete vánoční hubnutí

Toužíte se po Vánocích co nejdříve dostat do formy? Pak pro vás máme několik cviků od fitness trenérky Nikoly Bartákové, které posílí nejproblematičtější partie a zároveň nastartují efektivní hubnutí.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE

 

 

 

 

O Nikole, která strčí každého druhého chlapa do kapsy

Nikola pochází stejně jako my z Chrudimi. Není to tu nijak veliké, proto se tu většinou alespoň od oka známe. Přesto nás překvapilo, že tahle drobounká 160 cm vysoká "holčička" je bývalou ředitelkou závodu Spartan race a organizuje například ARMY RUN.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali vivantis

 


 

91 BUBBLES RACE s NIKOLOU BARTÁKOVOU

 

 


 

Běžecký trénink na běhacím pásu je důležitou součástí kvalitní přípravy

Celý článek naleznete - ZDE

 

 


 

SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - míčkem na oblast kyčle

Další oblastí v našem seriálu o domácím masírování je oblast kyčle. Tentokrát ale nepůjde o čas s válcem, nyní využijeme míček. Tento postup nebude tak snadný jako předchozí, ale každý ho nakonec zvládne. Jde o cvik a cit, který vám pomůže při tomto uvolňovacím a mobilizačním cvičení.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali kycle

 


 

SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - válcujeme hamstringy

Hamstringy. Neboli zadní část stehen. Po kvadricepsech další svalová skupina na lidském těle, která patří mezi ty velké. Pokud se běžci o tuto partii pravidelně nestarají, mohou poznat při běhání problém, který se může projevit například v křečích. Právě proto si dnes ukážeme, jak uvolnit toto svalstvo doma.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali hamstringy

 


 

Proč je důležité běhat schody

Běhání schodů nepatří mezi nejoblíbenější část tréninku, protože jednoduše bolí, ale dává nám tolik! Žádný běžec nemůže dokola nabíhat stejné vzdálenosti a rovinky. To by nevedlo k vysněnému progresu. S tréninkem je potřeba si hrát a tak jsou schody ideálním doplňkem. Ani sportovci reprezentující značku UNDER ARMOUR schody nevynechají. Pokud neběháš schody, připravuješ se o víc, než jen pocit vyčerpání. A právě s příchodem jara, kdy končí nekonečné nabíhání kilometrů, je nejlepší zařadit schody do svého tréninku a začít po zimě nabírat tu správnou rychlost.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali generalsport

 


 

SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - masírujeme holeň

Chodidlo a lýtko, to byly první dvě partie, které jsme nabídli pro domácí masáž, rolování. Třetí díl se bude věnovat holeni, která, ač se to nezdá, si také zaslouží běžcovu pozornost. Tentokrát opět využijeme válce, který pomůže od napětí a bolesti.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali masirovani

 


 

SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - válcujeme lýtka

Běžíme a rolujeme dále. V prvním díle jsme vám představili možnost domácí masáže a míčkování chodidla. Další v pořadí je lýtko, kterému můžete také sami ulevit. Minule jsme využili míček, tentokrát se stane společníkem válec, který vám v pár minutách pomůže uvolnit svalstvo a lépe regenerovat lýtka.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali lytka

 


 

SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - rolování chodidla

Občas se stane, že máte po běhání ztuhlé svalstvo a potřebujete ho uvolnit. A masér je zrovna nedostupný. Namasírujte se sami. Klidně i před tréninkem. Rolování s válcem, míčkem nahrazuje masáž, která nemusí být vždy dostupná. Teď už ano.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali rolovanichodidla

 


 

Extrémní překážkové běhy - FENOMÉN - TV mňam

 

 

 

 


 

Kompenzační cvičení aneb Hraběnka v cirkuse

Tak už jsme si zkusili dřepy, prohnal nás vzteklý pes, utrpěli jsme smrt amerických fotbalistů a dali jsme si i panáka. Poslední díl našeho seriálu kompenzačních cviků, posilování a protahování bude tak trochu připomínat cirkus. Zvláště pokud trpíte na bedra, což při dnešním způsobu života platí skoro o každém, zůstaňte u svých obrazovek. Prozradíme vám, jak se potíží zbavit.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali hrabenka

 


 

Kompenzační cvičení. Zkuste, jestli máte na chobotnici

Kdo cvičí, posiluje, měl by také zařazovat do svého sportovního menu kompenzační cvičení. Proto po třech dílech nabírání síly, přichází na řadu odpočinková fáze, i když ne vždy lehká. Dnes se zaměříme na kotníky, kolena a kyčle, které nezbytně pro běh potřebujeme. Anebo to není pravda?

Celý článek naleznete - ZDE

napsali chobotnice

 


 

Buďte jako vzteklý pes, aby vás nedostala žena nebo smrt amerických fotbalistů!

Spousta běžců rozvoj síly opomíjí či dokonce zavrhuje. Dělají ovšem velkou chybu ‒ bez rozvíjení síly není možné dosahovat dalšího výkonnostního růstu. A přitom není třeba věnovat silovému tréninku příliš mnoho času. Silové cviky nám pomohou nejen dosahovat lepších výsledků, ale díky nim se můžeme vyhnout řadě zranění nebo přetížení některých svalových skupin.

Celý článek naleznete - ZDE

pes sportcz

 


 

Král cviků pro sílu nohou i tvar. Stačí 8 minut dvakrát týdně

Běžecká sezóna se pomalu blíží ke konci, nastane čas pro budování síly na další rok. Proto jsme pro vás připravili čtyřdílný seriál o nabírání síly. Třikrát nohy a jeden díl kompenzačních cvičení, které představí zkušená trenérka. Pro začátek žádné experimenty, ale základ, který je léty prověřen. Máme tu dřepy na pět způsobů. Vyzkoušejte dřepovou mánii.

Celý článek naleznete - ZDE

drepy sport

 


 

Překonávání limitů se může stát naším koníčkem

Nikola Bartáková se již odmalička věnuje sportu a jako fitness trenérka pomáhá lidem překonávat fyzické limity. Vystudovala FTVS, získala řadu certifikátů, cenné zkušenosti nasbírala v různých fitcentrech a díky mnoha sportovním akcím si plní svůj sen na cestě k úspěchu. Po jednom tréninku jsme se sešli v Žižkovské věži, abychom si s Nikolou právě o úspěchu popovídali.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali Nikola-Bartakova

 


 

Česká továrna na emoce stojí milióny. Rodí se novodobí válečníci

Někdo potřebuje ke své práci soustruh, další notebook, třetí obsluhuje kolos jaderné elektrárny. Nikola Bartáková si v podstatě vystačí s píšťalkou a stopkami. Je trenérkou, která pomáhá lidem k adrenalinovému vyžití. Snaží se je dostat do takového fyzického stavu, aby zvládli překážkové běhy. Jednou z klientek je i Nikita, kterou připravuje v rámci seriálu „Nikita běží o život“ (vysílá Stream.cz). Za osm týdnů musí být vše vyladěno pro Army Run, kde obě poběží trasu bojovníka NATO.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali nikita

 


 

Přežije? Drsná blondýna zvládla Operaci Izrael a poběží o život! Nemine ji ani pojídání červů

Sedřená holeň, trénink střídá trénink, únava, do toho neúprosné příkazy trenérky. Dvě ženy na jedné lodi, kde „Nikita běží o život.“ Nový seriál, který vysílá Stream.cz. Osm týdnů drilu a na konci Army Run. Překážková trasa, která jinak patří profesionálním vojákům. Zvládne Nikita zkoušku, překoná všechny nástrahy, dokáže pozřít červy? Vše zjistí 22. srpna ve vojenském prostoru, do té doby pot, únava a bolest.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali nikita

 


 

SPLMAG - běžecký trénink

Nikola clanek

 

Aktin - klik

Klikování není cvikem, který bychom v moderních posilovnách vídali často. Dokonce se dá říct, že se jedná o jeden z již zapomenutých, přesto však velmi funkčních cviků. Podívejte se společně s námi a Spartan gym na to, jak jej zapojit do tréninku.

Celý článek naleznete - ZDE

 

 


 

Aktin - dřep

Dřep neboli squat, zná snad každý z nás. Pohyb, se kterým se setkáváme v běžném životě snad denně už od našeho dětství, ať už si vzpomeneme, jak jsme si na pískovišti hráli s bábovkami, nebo si později zavazovali tkaničky, což nám zůstalo až do dnes. Dřep patří mezi nejzákladnější a nejfunkčnější cviky. Technicky ale mezi nejnáročnější.

Celý článek naleznete - ZDE

 

 


 

Jak se připravit na Spartan Race

Extrémní závod Reebok Spartan race není nutné dlouze představovat. Stejně tak jeho ředitelku Nikolu Bartákovou, která se kromě organizace samotného závodu věnuje i tréninkové průpravě k jeho zdolání. Nikola měla možnost jako jedna z prvních Češek tento závod absolvovat přímo v USA, konkrétně verzi Stadium race v New Yorku a BEAST v Utahu. Dostala příležitost absolvovat školení věnované přímo závodu a načerpat tak důležité zkušenosti a poznatky.

Celý článek naleznete - ZDE

napsali priprava spartan

 


 

Rozhovor o trénincích na extrémní závody

 

 


 

Nemáte představu co jsou extrémní závody?

Zde jsme pro Vás připravili menší přehled na co se vlastně připravujete a čím si projdete. Rozhodně to bude výzva a celé to "Pochopíte až v cíli".

Bořetice, Brno /NA VLASTNÍ KŮŽI/ – Šéfredaktor Rovnosti Tomáš Svoboda o víkendu zažil extrémní běžecký závod. Mezi vinicemi se brodil bahnem, nosil písek a hlavně trpěl.

Číslo 3748. „Reálně hrozí, že při závodě zemřete." Otevírám obálku se svým startovním číslem a při čtení několika výstrah mě napadají podobné myšlenky jako před několika lety, kdy jsem se vydal na trénink s hokejovou Kometou: „Sakra, do čeho ses to zas uvrtal!"

Celý článek naleznete - ZDE

brnensky denik

Vše začalo nadšením mých kamarádů, kteří přijeli ze závodů z Monínce 8. června 2013, v Monínci to byl teprve první závod série Spartan Race na území České republiky vůbec. Podle vyprávění kluků jsem se rozhodl, že chci prostě taky.

Netrvalo dlouho a objevila se možnost závodění v Bořeticích, tak jsem neváhal a registraci na tento závod jsem si dal k narozeninám. Vytvořili jsme team a 28. září 2013 jsme mířili za získáním medaile a překonání sama sebe.

Celý článek naleznete - ZDE

beatlife spartan

 isport video  ocko video

Více informací o Spartan race naleznete ZDE.